Korzystanie z naszej strony internetowej oznacza, że na Twoim urządzeniu będą zamieszczane pliki cookies lub podobne rozwiązania technologiczne w celach funkcjonalnych, statystycznych oraz marketingowych. 
Zgodę na cookies możesz w każdym momencie zmodyfikować lub odwołać w ustawieniach przeglądarki.

Zamknij Dowiedz się więcej

Artykuły

IZOLACJA DOMU – INWESTYCJA NA LATA

Budując oraz modernizując własny domu każdy oczekuje, że jego wnętrze będzie zawsze suche i ciepłe, a rachunki za eksploatację, mimo upływu lat, możliwie niskie. Stąd jeden z kluczowych wyborów dotyczy właściwego[…]

FAQ

 • Co to jest pianka natryskowa?

  Natryskowa pianka poliuretanowa (inaczej natrysk, pianka PUR) jest sprawdzonym materiałem izolacyjnym, mechanicznie nanoszonym na izolowaną powierzchnię.

 • Jakie są rodzaje pianek natryskowych?

  Pianki natryskowe mogą mieć różną strukturę. Wyróżniamy pianki o strukturze zamkniętokomórkowej (inaczej pianka sztywna, pianka twarda) oraz o strukturze otwartokomórkowej (inaczej pianka półsztywna, pianka miękka). Ze strukturą pianki mocno związana jest gęstość. Im więcej komórek zamkniętych tym wyższa jest gęstość materiału. Struktura ma istotny wpływ na zastosowanie pianki.

   

  ZAWARTOŚĆ KOMÓREK ZAMKNIĘTYCH
  (wg. normy PN-EN 14315-1)

  Klasa CCC1: < 20%
  Klasa CCC2: Od 10% do 80 %
  Klasa CCC3: > 80% do 89 %
  Klasa CCC4: ≥ 90%

 • Jakie jest typowe przeznaczenie izolacji natryskowej?

  Izolacja natryskowa może być stosowana zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków do izolacji dachów, ścian, podłóg i fundamentów.

 • Gdzie można zastosować izolację pianką PUR?

  Izolacja bazująca na natryskowej piance poliuretanowej (PUR) może być zastosowana na praktycznie każdej powierzchni m.in. na powierzchni wykonanej z blachy, ze stali, z drewna, papy, styropianu, jak również na drewnopochodnej płycie. Każda taka powierzchnia może mieć różną strukturę i kształt.

 • Jak najlepiej zabezpieczyć izolację natryskową?

  Pianka poliuretanowa wymaga zabezpieczenia przed promieniami UV (Ultra Violet), które powodują, że pianka degraduje tracąc właściwości termoizolacyjne. Obniża się również jej wytrzymałość mechaniczna. Pianki aplikowane od wewnątrz w przypadku dachu, ściany, stropu czy podłogi, nie wymagają bezpośredniej powłoki chroniącej je przed wpływami czynników atmosferycznych. Inaczej jest w wypadku natrysku pianki na zewnątrz. W takim przypadku powinna być ona zabezpieczona odpowiednimi i dedykowanymi powłokami chroniącymi przed wilgocią i promieniowaniem UV.

Więcej