Korzystanie z naszej strony internetowej oznacza, że na Twoim urządzeniu będą zamieszczane pliki cookies lub podobne rozwiązania technologiczne w celach funkcjonalnych, statystycznych oraz marketingowych. Zgodę na cookies możesz w każdym momencie zmodyfikować lub odwołać w ustawieniach przeglądarki.

Zamknij Dowiedz się więcej

Czy izolacja natryskowa (poliuretan) jest bezpieczna dla ludzi?

Izolacje metodą natrysku od wielu lat stosowane są w budownictwie mieszkaniowym, które chronione jest coraz bardziej zaostrzającymi się przepisami prawa budowlanego. Dlatego oferowane przez nas systemy natryskowej pianki PU zostały wcześniej dokładnie przebadane i sprawdzone. Dodatkowo posiadają wszystkie niezbędne badania, atesty oraz certyfikaty. Również nasze laboratorium nieustannie kontroluje jakość i bezpieczeństwo wykorzystywanych surowców oraz wyrobów gotowych. Izolacje natryskowe są wręcz wskazane do stosowania w pomieszczeniach, w których będą przebywać osoby chorujące na alergię.

Piana Crossin jest przebadana pod względem rozwoju pleśni o grzybów. Badanie potwierdziło braku rozwoju pleśni i grzybów na pianie pur Crossin.

Piany poliuretanowe otaczają nas w codziennym życiu. Pianki poliuretanowe są wypełnieniem materacy, większości siedzisk meblowych, siedzeń i desek rozdzielczych w samochodach, wypełnienia lodówek.

Powyższe przykłady można mnożyć, co  potwierdzaa bezpieczeństwo dla zdrowia stosowania pian poliuretanowych.

Więcej wpisów