Korzystanie z naszej strony internetowej oznacza, że na Twoim urządzeniu będą zamieszczane pliki cookies lub podobne rozwiązania technologiczne w celach funkcjonalnych, statystycznych oraz marketingowych. Zgodę na cookies możesz w każdym momencie zmodyfikować lub odwołać w ustawieniach przeglądarki.

Zamknij Dowiedz się więcej

Czy pianka izoluje lepiej niż wełna?

Jeśli chcemy porównać systemy ociepleń, to pod uwagę musimy nie tylko współczynnik przewodzenia ciepła, ale również sposób montażu warstwy izolacyjnej. Porównując tylko współczynniki przewodzenia ciepła, to „na papierze” lepsze parametry osiąga np. dobrej klasy wełna szklana, o współczynniku λ = 0,030 W/(m.K), podczas gdy pianka PUR Crossin Attic Soft  ma λ = 0,037 W/(m.K).

Ważnym parametrem decydującym o ostatecznej efektywności izolacji jest opór dyfuzyjny czyli tzw. wiatroszczelność. Struktura piany ogranicza ruchy powietrza, a tym samym zwiększa izolacyjność.

Przewagą natryskowej izolacji poliuretanowej jest również jej sposób montażu. Aplikacja izolacji natryskowej Crossin zapewnia otrzymanie bezłączeniowej (bez spoin) warstwy izolacyjnej pozbawionej tzw. mostków termicznych. Te niechciane miejsca w przegrodach budynku wpływają na utratę ciepła z budynku zimą i przedostawanie się gorąca do środka latem.

W odróżnieniu od tradycyjnych materiałów jak np. wełna mineralna, podczas aplikacji piana trwale łączy się z podłożem i jest odporna na osuwanie i przemieszczanie się materiału wraz z upływem lat. To istotna zaleta, ponieważ ewentualne ujawnienie się tego typu wad, a następnie ich usunięcie, to trudny, czasochłonny i dość kosztowny proces.

Więcej wpisów